Akustik paravanlar, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır. Gürültünün yoğun olduğu mekanlarda, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır.

Alüminyum çerçeve içerisine oturtulan 40 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta cam yünü levhadan oluşmaktadır. 100 mm yüksekliğindeki ayaklar sayesinde odalarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlanır. Alüminyum profiller içerisine oturtulan yüksek yoğunluklu camyünü levhalar farklı renk seçenekleri mevcut kumaş ile kaplanmaktadır.

Akustik kaplama Akustik Paravan uygulama

AKUSTİK PARAVAN ÖZELLİKLERİ

Akustik paravanlar örnek verecek olursak ofis, çağrı merkezi gibi mekanlarda masalar arasında kullanılabilir. Kumaş kaplı modelleri mevcut olup gürültülü mekanlarda ses karışıklıklarını engeller ve dekoratif bir görünüm sağlar.

 

  • Kullanılacak alanın ebatlarına göre istenilen adetteki paneller birbirine monte edilir. 
  • Alüminyum çerçeveler istenilen renge boyanabilir.
  • Ebatlar 600*1700 mm, özel ebatlar da yapabilmektedir. 
  • Kalınlık 40 mm
  • Akustik NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.

 

Akustik Kaplama Paravan DetayAkustik Paravan Kaplama Uygulamaları

Akustik paneller ses izolasyonun gerekli olduğu, sesin sönümlenmesi ve durdurulması istenilen tüm projelerde kullanılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, panellerin mekanın dokusuna ve görsellerine uygun yüzey dokusu seçilmeli.Mühendislik hesaplamalarının yanı sıra görsel bütünlüğüne de önem veren firmamız,tarz ve stilde günün trendlerini yakından takip etmektedir.Tüm Yenilikleri güncel olarak web sitemizde sizlerle paylaşıyoruz.Panel kalınlıklarına göre akustik değerler çok az oranda değişiklik göstermektedir.ihtiyaca uygun kalınlık ve normlarda panel seçilmeli.Geniş ürün çeşidi ile size daha iyi hizmet vermek için varız.

AVANTAJLARI

Kusursuz ses sönümleme (cepheleri akustik panellerden yapılan bir odadaki gürültü seviyesini yaklaşık 10 dB kadar düşmektedir)değişik amaçlar için kullanılabilir. Yüksek malzeme kalitesi hızlı ve temiz montaj .Her mekana uygun model , ebad ve renklerimiz mevcuttur.

Akustik Paravan KaplamaAkustik Paravan Panel

 

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları