akustik yumurta sünger

       Akustik Yumurta Sünger, Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses izolasyon süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses izolasyon süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir. Poliüretan ve melamin köpükten üretilmektedir.

    akustik yumurta sünger

Poliüretan maddesinden üretilen Yumurta sünger 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarda ve 50 dns - 70 dns - 90 dns yoğunluklarda elde edilmektedir. Yanmaya karşı dayanıklı bir hale getirilmiştir. Ateş temas ederse erimez. 1  m2 lik levhalar halinde üretilmektedir. Tavan ve duvarlara uygulanarak ses frekanslarını kontrol altına almaktadır.

akustik yumurta sünger

Melamin köpükten üretilien yumurta desenli sünger gri ve beyaz renklerde, antibakteriyel ve yanmaz özelliklerde elde edilmektedir. Kimyasal madde katkısı olmadan yanmazlık kazandırılmaktadır. Bakteri üretmez. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Okul ve hastane gibi hassas mekanlarda kullanılabilir.

 akustik yumurta sünger

Yumurta ses izolasyon malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilmektedir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bali aracılığı ile parmak ruloyu duvara sürerek beklemeden yapıştırınız. İstediğiniz miktarda istediğiniz kalınlıkta sipariş vermek için ofisimizi ziyaret edebilir, telefon ile sipariş bildirebilirsiniz.

Akustik Yumurta Süngerin Teknik Özellikleri:

 • Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
 • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz
 • Esnektir ve kolay şekillendirilir.
 • Yoğunluğu 70 kg/m3 
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir 
 • 40 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 • Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
 • Şekil olarak yumurta ama malzeme olarak melamin olanları da mevcuttur.
 • Siyah,gri ve beyaz renklerde üretilir.
 • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de mevcuttur.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir

 

 

Akustik Yumurta Süngerin Kulllanım Alanları

 Ofis, atış poligonu, hava alanları, düğün salonları, konser salonu, enstrüman - çalgı odası, müzik odası, reji odası, akustik oda, akustik kabin, hastane, okul, stüdyo, ses kayıt odası, piyano odası, bateri odası, televizyon stüdyosu, disco - bar, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, tekne, motor kabini, hastane MR odası, chiller soğutma grubu, kompresör odası, hidrofor odası, asansör dairesi, makine dairesi, kazan dairesi gibi ve benzeri alanlarda kullanılmatkadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları