Solvent bazlı yapıştırıcılardan olan akustik sünger yapıştırıcısı, yani aks rapid sünger yapıştırıcısı, hızlı yapıştırıcı gurubundan olan aks rapid sünger yapıştırıcıları, solvent bazlı sentetik yapıştırıcı ailesindendir. Aks Solvent bazlı sünger yapıştırıcısı sprey tabanca ile yada fırça ile sürülür.

Sünger Yapıştırıcısı

Kolay ve pratik uygulama kolaylığı sunan kontak sünger yapıştırıcıları, rulo fırça ve hava tabancası ( pistole ) ile uygulama imkanı sunmaktadır. Tek yüzeye 3-6 bar hava basıncı ile (istenirse çift yüzeye)ince bir film olarak uygulanır. İthalat ihracat yapan firmamız dünyanın her ülkesine kontak yapıştırıcıları ve akustik süngerleri ihraç etmektedir. Uygulamadan sonra kısa bir süre solventin uçması beklenir.

Sunger YapıştırıcısıAks Rapid Yapıştırıcı

Yapıştırıcı uygulanan yüzeyler 3-5 dakika içinde birleştirilmelidir aksi takdirde istenilen sonuçları vermeyebilir.Yapışma akabinde düzeltme mümkün olmadığından birleşme hatasız olmalıdır. Akustik sünger, ses yalıtım süngeri, ses yalıtım malzemesi veya akustik panel uygulaması yapmak malzemeyi bölgeye uygulamak için aks rapid sünger yapıştırıcısı tercih edebilirsiniz. Bu süre uygulanan miktara,oda sıcaklığına ve hava akımına göre değişir.

 

Ses yalıtım süngerlerini veya ses yalıtım malzemelerini alana uygulamak için kaliteli aks rapid yapıştırıcı kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları