Karo Kauçuklar esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür. Bu sebeple birçok zemin uygulamasında tercih edilmektedir. Suyla temizliği yapılabilmektedir. Çeşitli aşamalardan geçerek parçalanır sıkıştırılır ve istenilen ebatlarda kullanıma hazır hale getirilir. Kauçuk levhalar çok iyi vibrasyon ve titreşim emici özelliktedirler. SBR olarak imal edilebildiği gibi EPDM olarak da üretilebilen rulo kauçuk 1mm den 10mm’e kalınlığa varan özellikte imal edilebilir.

 Zemin KauçukZemin Kauçuk Levha

Zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamiyle kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

Titreşim Emici Kauçuk LevhaZemin Ses İzolasyon Malzemeleri

Bu sesleri en az indirmek için kauçuk levha ve epdm ses bariyeri kullanılmaktadır. Zemin kauçuk levha kullanarak zemindeki ısı ve ses izolasyonunu sağlamış olursunuz. Kauçuk levha ses yalıtım levhası 5 mm kalınlığında parke ve şap altında kullanılabilen ayak ve darbe sesinin alt kata geçmesini önlemek için kullanılır.Kauçuk levha ses ve ısı yalıtım levhaları hem çeşitli kalınlıklarda hem de dikdörtgen kesitli havalandırma kanallarının flanşları arasındaki mesafelere göre 100 ve 120 cm olmak üzere 2 farklı genişlikte üretilmektedir.

Kauçuk Levha UygulamasıKauçuk Levha Uygulama Alanları

KULLANIM ALANLARI

İnşaat sektörü, tekstil sektörü, otomotiv sektörü, gemilerde, binalarda, iş yerlerinde, basketbol sahaları, voleybol sahaları, atletizm pistleri, çok amaçlı spor salonları, açık yada kapalı spor sahaları, tenis kortları, yürüyüş yolları gibi ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları