Mantarlı Kauçuk Levha | Zemin Mantar Kauçuk

Parke, seramik ve daha birçok zemin kaplama malzemesinin altına yürüme kaynaklı ayak sesini önleme amacı ile kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesi ile istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir.

Mantarlı Kauçuk LevhaMantarlı Kauçuk Şilte

Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Zemin Ses YalıtımıZemin Ses Yalıtım Malzemesi

Mantarlı kauçuk levha denilen ses yalıtım malzemeleri mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir. Mantarlı kauçuk levhalar çok iyi vibrasyon ve titreşim emici özelliktedirler. Esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür. Mantarlı kauçuk levhanın uygulamalarda tercih edilmesinin bir nedeni de ideal montaj kolaylığı sağlamasıdır. Parke altında kullanmadığınız bölgelerde suyla temizliği yapılabilmektedir.

Titreşim Emici LevhaDarbe ve Ses Kesici Malzeme

Mantarlı Kauçuk Levha zemin ses izolasyonu ve ses yalıtımında kullanılan darbe emici, vibrsyon kesici özellikte olup parke altı ve şap altı ses izolasyonunda kullanılmaktadır. Genellikle parke, şap altı, zemin altı gibi uygulanması gereken yerlerde kullanılır ve bütün yeri kaplayarak zemindeki izolasyonu sağlamış olur.

Mantarlı Kauçuk Levha UygulamasıMantarlı Kauçuk Levha Teknik Özellikleri

Kullanım alanları; Jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, torna vs. gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla. Konut, hastane, okul gibi bir çok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde. Uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları