Zeminde oluşan darbe ve titreşim kaynaklı gürültülerin engellenmesi için vibrasyon alıcı kauçuk takozlar kullanılır. Bu kauçuk takozların yoğunluğu ve yüksekliği, ses yutum ve yalıtım performansını belirler. Fabrikaların yakın olduğu binalarda gürültü problemleri ve şikayetleri olmaktadır. Fabrikalarda çalışan makinelerin çıkardığı gürültüler rahatsız edicidir. Bu gürültüleri en aza indirmek için zemin ses yalıtımı olan vibrasyon alıcı takoz kullanılabilir.

Vibrasyon TakozuTitreşim Kesici Takoz

Vibrasyon takozları, kauçuk malzeme yapılarındaki iç sürtünmeler yardımıyla titreşimleri titreşime neden olan enerji fazlalıklarını yutarlar. Birbirine bağlı çalışan sistem elemanları arasında çarpmaya, darbeye karşı koruma sağlarlar.Malzemelerin kırılmalarını, darbele almalarını ve çizilmeleribi önlemek içinde kullanıma uygun ekonomik bir malzemedir.

Titreşim Emici Vibrasyon TakozuVibrasyon Takozu Kullanım Alanları

Vibrasyon takozları, kauçuk malzeme yapılarındaki iç sürtünmeler yardımıyla titreşimleri titreşime neden olan enerji fazlalıklarını yutarlar. Birbirine bağlı çalışan sistem elemanları arasında çarpmaya, darbeye karşı koruma sağlarlar.Malzemelerin kırılmalarını, darbe almalarını ve çizilmelerini önlemek içinde kullanıma uygun ekonomik bir malzemedir. Sistem parçalarına gelen eksen el ve radyal hareketi, kuvvet yığılmalarını azaltarak uzun ömürlü çalışmalarını sağlarlar.

 Vibrasyon TakozlarıVibrasyon Alıcı Takoz

Jeneratör, makine, havalandırma kanalları,motor, dizel motor,tarım araç - gereçleri kompresör,test cihazları, kurutma makineleri, elekler, fan - vantilatör, iş makineleri, inşaat makineleri, bant sistemleri,pompa, hidrofor,denizcilik (marine) ekipmanları, trafo, amortisör, boru sabitleyicileri, platformlar, darbeli çalışan presler gibi titreşime maruz kalan sistemlerde kullanılmaktadır.

Titreşim Takozu İmalatDuvar Askı Takozu

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları