Akustik ses izolasyonu, ses izolasyon süngerleri veya ses yalıtımı süngerleri ile sağlanabilir. Akustik Sünger çok iyi ses emici üründür. Amaç ortamdaki akustiği düzenlemenin yanında ses izolasyonunu da sağlamaktır. Kullanılan malzeme kalitesi ve doğru ürün seçimi verim almak adına çok önemlidir. 

Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır. Profil ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir.Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar. Ses yutucu özelliğinin yanı sıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar. Yoğun ses tempolu alanlar için yoğunluğu yüksek olan bir sünger kullanılması gerekmektedir.Her alanda kullanım yapısına sahip bu ses izolasyon süngerlerinin  uygulaması kolaydır.

Bariyerli Akustik Sünger

Ses İzolasyon Süngerleri

Akustik Ses İzolasyon Süngerleri : Spesiyal,Piramit,Yumurta ve Labirent gibi özel formlarda üretilen akustik düzenleme ve düşük derecede ses kesilmesi istenilen mekanlarda kullanılabilir. Tek başına duvarlara uygulandığında üstün bir ses yalıtımı sağlamaz. Bunun için epdm ağır bariyer veya süngerpan ile birlikte kullanılmalıdır.

Süngerpan Ses Kesici İzolasyon Süngeri : Poliüretan sünger geri dönüşümlerinden 100 kg m3 ile 180 kg m3 yoğunluk aralığında üretilmektedir.Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletken katsayıları oldukça düşüktür.

Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Ses İzolasyon Süngeri : Bariyer dediğimiz malzeme kauçuk ham maddeli ağır kurşun bariyer (pvc) dir. Bariyerli bondeks süngerler istenilen mekanlarda gelen güçlü gürültülere karşı sağlam bir ses izolasyonu sağlamak amacıyla bir araya getirilen ses izolasyon malzemelerinden oluşur.

 

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları