Bondex süngerpanın ses izolasyonunda sağladığı ses kesim performansıyla birlikte birde yüksek yoğunluklu bariyerle birlikte kullanıldığında ekstra ses kesim performansı sağlamaktadır.

Bariyerli bondex süngerler

Bariyerli bondex süngerpanlar ses yalıtımında en etkili gösterilen süngerlerdendir.Nedeni ise içerisinde bulundurduğu parça süngerlerin sıkıştırılıp yüksek yoğunluk elde edilmesidir. Rebonded bondex süngerpan yanıcı özelliktedir. Bondex Süngerpan Akustik süngerler atık süngerlerin geri dönüşümünden üretilmektedir. Bondex Sünger ve kumaşlar küçük parçalar haline geldikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. 110 - 150 - 180  kg m3 şeklinde farklı yoğunluklarda üretilir. 

Bariyerli Bondex SüngerBariyerli Bondex Süngerpan Uygulaması

Ses yalıtım süngerleri her alanda kullanılabilir özelliktedir. Bariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır.  Süngerpan tek başına %70e varan oranla ses kesme özelliğine sahip ses yalıtım malzemesidir. Daha yüksek sesler için bariyerli modellerini de tercih edebilirsiniz. Bondex süngerler yüksek ses desibeline sahip mekanlarda kullanılırken sesin şiddetli olduğu yerlerde mevcuttur ki bu yerlerde sesi kesmek hidrofor sesini kesmekten daha zordur. 

Bariyerli Bondex SüngerpanBariyerli Bondex

Bondex Sünger Kullanım Alanları; Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi ses ve titreşim izolasyonu çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları