Bariyerli Yumurta Sünger, alt yüzeyinde akustik düz sünger ve üst yüzeyinde akustik yumurta sünger olup arasında epdm bariyer lamine edilmesi sonucu oluşmaktadır. Akustik düzenleme sağlayarak ortamdaki yüksek ses temposunu yok etmektedir. Ayrıca ortamdaki eko, yankı gibi ses karmaşalarını da ortadan kaldırmaktadır. Ses yutma özelliği en gürültülü ortamlarda bile yüksek başarı sağlamaktadır ve bu süngerler yanmaz özellikte olup çeşitli kalınlıklarda üretilebilmektedir. Renk seçenekleri ise siyah ve antrazit gri olarak 2 ye ayrılır. Ancak üst yüzeyde basotect melamin yumurta sünger kullanılır ise beyaz renk de bulunmaktadır. 

Bariyerli Yumurta SüngerAğır Bariyerli Yumurta Sünger

Yüksek ses temposunu kesen bariyerli sünger özellikle vibrasyon ve titreşim problemlerine de çözüm sunmaktadır.Bariyerli süngerler, yanmaz poliüretan köpük altındaki kurşun bariyerlerle ve PVC’lerle mükemmel bir ürün oluşturur. Ses yutma özelliği ele alındığında en gürültülü mekanlarda bile yüksek başarı sağlayan bariyerli sünger PVC ve kurşunun köpük ile çeşitli kombinasyonları ile uygulanmaktadır.

 Bariyerli Akustik SüngerEpdm Ses Bariyerli Yumurta Sünger

Yumurta görünümlü akustik yumurta sünger arasına ağır kurşun bariyerli katman eklenerek bariyerli yumurta sünger üretilir. Bu bariyerli yumurta süngerler ses yalıtım daha çok etkilidir. Genellikle gemi, vapur, yat, jeneratör odaları ve fabiraka gibi çok ses yapan motorlu yerlerde kullanılır.

Sesin yüksek olduğu makine dairelerinde, tekne motor kabinlerinde, jeneratör odalarında, trenlerde, gemilerde, traktörlerde, otobüslerde, kompresörlerde kullanılabilir. Ses yalıtım özelliğinin artırılması istenen durumlarda ise yumurta gibi profillerden üretilen Friend malzemesi ses iletim kaybını sağlar. EPDM ağır bariyerler ise mükemmel derecede yalıtım sağlar.

 Bariyerli Melamin Yumurta SüngerKurşun Bariyerli Yumurta Sünger

Bariyerli ses yalıtım süngerleri kalınlıkları ile doğru orantılı olarak yalıtım sağlar. En etkili ses yalıtımı değerleri için kapalı gözenekleri bulunur. Çeşitli kalıklık ve ebatlarda piyasada bulunabilir. Üst kısımda yer alan akustik sünger ise akustik düzenlemeyi daha güçlü bir şekilde sağlar. Ağır kurşun bariyer malzeme olarak da bilinen bariyerli ses yalıtım süngerleri havalandırma kanalları, makine daireleri, yat motoru izolasyonu, kompresör kabinleri gibi mekanlarda da kullanılabilir.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları