Akustik süngerler poliüretan maddeden üretilen, esnek, hafif, yanmaz, uygulaması kolay, ses yalıtım ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemeleridir. Bu ürünler yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. ISO kalite belgeli ses izolasyon malzemeleridir. Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odaları vb. bir çok mekanda tavan ve duvarlara uygulanarak akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlar. Kullanım alanları oldukça geniştir.

 Piramit SüngerSpecial Sünger

50 dns - 90 dns kg/m3 yoğunluklarda ve 30 mm - 70 mm kalınlıklarda üretilirler. Yanmaya karşı dirençli, ses yutum özelliği olan, yüksek performans sağlayan ses izolasyon malzemeleridir. Düşük maliyetli ve en çok tercih edilen ürünlerdir. Yüzeyi düz yada değişik 4 formda üretilen süngerlerdir.

 Basstrap SüngerAkustik Düz Sünger

Bu süngerler;

Yumurta Sünger, Piramit Sünger, Labirent Sünger, Spesiyal Sünger olarak farklı desenleri mevcuttur.Etkili bir ses yalıtımı çözümü olarak kullanılan bu akustik süngerler yanmazlık özelliğe sahiptirler. Yüksek performansa sahip bu akustik süngerler renk seçeneği sunduğu gibi yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Kullanım alanları oldukça geniş olan süngerlerin yüksek derecede akustik ses yalıtımı sağlamaktadırlar. Esnek ve kulay uygulanabilen yapısıyla aşınma ve yıpranma gibi olumsuz etkilere maruz kalmazlar. Ayrıca küf ve koku yapmazlar.

 Labirent SüngerYumurta Sünger

Poliüretan ham maddesinden üretilen süngerler ses yutucu ve ses emici özellikte olup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Farklı formlarda üretimi sağlanan akustik süngerler bir çok alanda kullanılabilmektedirler.

Özellikler

  • Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır.
  • Renk seçeneği sunulur.
  • Birinci sınıf kalitede, yanmazlık sertifikalıdır.
  • Yüksek akustik yalıtım performansı sağlarlar.
  • Esnektir ve uygulamaları kolaydır.
  • Kullanım alanları oldukça geniştir.

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları