Akustik sünger ailesinde basotect labirent sünger modeli labirent şeklindeki yapısı ile mukavemeti yüksek bir ses yalıtım olanağı sunmaktadır. Basotect süngerlerin yapısı melamin köpüğünden üretilir. Melamin köpüğünden üretilen malzeme antibakteriyel özelliğiyle başta hastaneler için uygun olan ses yalıtım malzemesi olmak üzere hastane ortamında sıklıkla tercih edilmektedir. Düşük yoğunlukta, sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda ses yutum kabiliyeti nedeniyle ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilen bir malzemedir. Beyaz ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan basotect labirent sünger yumurta tipi, piramit tipi ve special tipi model seçenekleriyle de müşteri ihtiyaçlarına hitap edebilmektedir.

Labirent Sünger UygulamasıBasotect Labirent Sünger Uygulaması

Üst düzey ses emiş özelliğinin yanı sıra uygulanan mekanda akustik düzenleme de sağlayan ses yalıtım malzemesi uygulanan ortamın yankı ve eko gibi ses problemlerini en aza indirmektedir. Antibakteriyel yapıya sahiptir.Yanmaya karşı dirençli ve yüksek ses yutum değerlerine sahiptir. Uygulama ortamında bulunanların ses seviyeleri karmaşıklığa meyil vermeden anlaşılma olanağı sunan malzeme dış seslerin de iç mekana geçişini engelleyebilmektedir. Melamin reçineden üretilen, düşük yoğunlukta, sıcaklığa dayanıklıdır. Basotect labirent sünger esnek ve hafif yapıya sahip akustik ses yalıtım uygulamalarında kullanılan bir malzemedir. Basotect labirent melamin akustik yanmaz süngerler Basf Melamine Acosutic Foam, beyaz ve gri renklerde üretilen hafif akustik köpük gurubundandır.

Basotect Labirent SüngerLabirent Sünger Duvar Uygulaması

Termosit polimer ürünü ile yapılmış esnek ve açık hücreli bir köpük modeli olan basotect labirent sünger kolay uygulanabilir özelliktedir. Yüksek ses yutucu özelliği nedeniyle ses yalıtımı ve dekoratif amaçlı kullanılabilmektedirler. Yanmazlık özelliği de kazandırılan ses yalıtım malzemesi uygulama alanında olası yangına karşı set görevi üstlenerek yangın hızını kesecektir. Düşük kapasitede ağırlığı ile ekstra yük binmeden hastane, müzik odaları, jeneratör ve hidrofor odaları gibi pek çok alana uygulaması rahatlıkla yapılabilmektedir. Kullanışlı yapısı itibariyle daha pek çok avantajı bulunan basotect labirent süngerler hijyen açısından da tercih edilebilecek ses yalıtım malzemeleri arasında yerini alacaktır. Kolay temizlenebilir özelliği özellikle hastaneler açısından hijyen sağlanmasına önemli derecede katkı sağlayacaktır.

 Melamin Labirent KöpükLabirent Sünger

Basotect Labirent Sünger Ebatları : 50 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm perakende olarak satılmaktadır.
Basotect Labirent Sünger Paket Miktarı : 1 Paket 10 m² Satılır.
Basotect Labirent Sünger Renkleri : Açık gri ve beyaz standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.
Basotect Labirent Sünger Kullanım Alanları : Hastane, ofis, müzik odası, kayıt odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayın evi, spor salonu, eğlence mekanları.
Basotect Labirent Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık 40 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebatlar özel kesim mümkündür. Renkler RAL Kartelası
Basotect Labirent Sünger Yanmazlık : Yanmazlık alev almaz özelliği vardır
Basotect Labirent Sünger Yoğunluk : 30 Kg / M³

Labirent Sünger UygulamasıBasotect Labirent Sünger Uygulaması

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları