Basotect piramit süngerler adından da anlaşıldığı gibi piramit formundaki süngerlerdir bu sünger antibakteriyel olup alev anında yanma geciktirici özellikte üretilmektedir. Kendinden yapışkanlı ve bariyerli modelleri de üretilmektedir. Ham maddesi melamin adlı malzemedir ve bu süngerler antrazit gri veya beyaz renklerde üretimi sağlanmaktadır. Basotect melamin sünger yanmaz ISO sertifikalı olup tekno foam ın ürettiği süngerlerdir. Basotect Piramit Sünger antibakteriyel malzemeden üretildiğinden dolayı hastane, ev, ofis, okul gibi mekanlarda da akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapılmasına olanak göstermektedir.

Basotect Piramit SüngerPiramit Sünger

Basotect Piramit süngerler oldukça hafif olmakla beraber üstün ses yutma ve yalıtım değerlerine sahiptir. Küflenme, koku yapmaz şekilde üretilmektedir. Kullanıldığı mekanlarda akustik düzenlemenin yanı sıra dekoratif bir hava da katmaktadır. Uygulandığı ortamda eko, yankı gibi ses karmaşalarını ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Yüksek ve alçak frekanslı seslerde oldukça iyi olan basotect piramit süngerler hem dekoratif görüntü sağlayabilir hemde akustik düzenleme yapabilir.

Melamin Piramit SüngerBasotect Melamin Piramit Sünger

Basotect piramit süngerler duvar ve tavanlara kullanılarak istenilen akustik düzenlemeyi sağlamaktadır. Beyaz eşya, inşaat ve otomotiv sanayinde sıklıkla kullanılan basotect melamin sünger, çekme kopma değerlerinin az olması sebebiyle farklı taşıyıcı tabakalar ile birlikte de uygulanabilir. Piramit süngerler açık gözenekli yapısı ile esnek bir yapıdadır.

 Akustik Piramit SüngerYanmaz Piramit Sünger

Basotect Piramit Sünger Ebatları : 50 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm perakende olarak satılmaktadır. 
Basotect Piramit Sünger Paket Miktarı : 1 Paket 10 m² Satılır.
Basotect Piramit Sünger Renkleri : Açık gri ve beyaz standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.
Basotect Piramit Sünger Kullanım Alanları : Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayın evi, spor salonu, eğlence mekanları.
Basotect Piramit Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık 40 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebatlar özel kesim mümkündür. Renkler RAL Kartelası
Basotect Piramit Sünger Yanmazlık : Yanmazlık alev almaz özelliği vardır.
Basotect Piramit Sünger Yoğunluk : 30 Kğ / M³

 Akustik Piramit SüngerAkustik Piramit Sünger

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları