Basotect Yumurta Sünger yumurta kutusu şeklinden adını alan basotect yumurta sünger orta ve yüksek frekanslı seslerin rahatlıkla yutulmasına olanak sağladığı gibi çınlamanın da önüne geçerek mekanın akustik düzenleme sağlanmasını da mümkün kılmaktadır. Akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan çok iyi performans gösteren ses sönümleme ürünüdür. Ses yalıtımının yanı sıra ısı yalıtımı amacı ile de sıklıkla tercih edilen basotect yumurta sünger çeşitleri melamin köpükten sık gözenekli olarak imal edilmektedir. Ses yutma özelliği dışında ısı iletkenlik katsayıları düşüktür.Yüksek derecede yangın dayanımı ile de güvenli duman davranışı sayesinde olası bir yangın sırasında çevreye yangının sıçramasını engelleyici bir görev üstlenmektedir.

Basotect Yumurta SüngerAkustik Yumurta Sünger

Açık gri renkli, düz veya piramit yüzeyli sünger levhalarda yüzey istenilen renkte boyanabilir veya gözenekler deri ile rahatlıkla kaplanabilmektedir. Düşük dansite, yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapıya sahiptirler. Hafifliği ile uygulama sahalarına ekstra bir yük bindirmeyen basotect yumurta sünger yüzey yapıları piramit ve labirent formlarına dönüştürülerek akustik performanslarının arttırılmasına olanak sağlar. Melamin yumurta süngerler esnek ve kolay uygulanabilen yapıya sahiptirler. Ses kesim özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları da oldukça düşük olan yalıtım malzemesi otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörlerinde sıklıkla tercih edilen ürün olarak karşınıza çıkmaktadır. Yüksek ses emici özelliğine de sahip olan Basotect Melamin Yumurta süngerleri aynı zamanda yanmaya karşı dayanıklıdırlar. 

 Basotect Melamin Yumurta SüngerMelamin Yumurta Köpük

Farklı ve alternatif alan uygulamaları ile hem ses yalıtımı sağlayabileceğiniz basotect yumurta sünger ile ısı yalıtımını da muhteşem denilecek düzeyde sağlayabilirsiniz. Ortamda oluşabilecek yankıları başarılı bir şekilde keserek ortamın akustiğini düzenlemiş olur. Uygulanacak mekana ekstra yük bindirmeden açık gözenekli yapısıyla akustik yalıtım uygulamalarında son derece kaliteli sonuçlar alabileceğiniz yalıtım malzemesi fil veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber de uygulanabilmektedir. Kullanım alanları çok geniş olan Basotect Melamin Yumurta süngerler, antibakteriyel olduğundan genellikle okullar, hastaneler, sinema salonları vb. yerlerde kullanımı oldukça yaygındır.

Yumurta SüngerYapışkanlı Melamin Yumurta Sünger

Basotect Yumurta Sünger Ebatları : 50 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm perakende olarak satılmaktadır. 
Basotect Yumurta Sünger Paket Miktarı : 1 Paket 10 m² Satılır.
Basotect Yumurta Sünger Renkleri : Açık gri ve beyaz standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.
Basotect Yumurta Sünger Kullanım Alanları : Hastane, ofis, müzik odası, kayıt odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayın evi, spor salonu, eğlence mekanları.
Basotect Yumurta Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık 20 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebatlar özel kesim mümkündür. Renkler RAL Kartelası
Basotect Yumurta Sünger Yanmazlık : Yanmazlık alev almaz özelliği vardır
Basotect Yumurta Sünger Yoğunluk : 30 Kg / M³

Yumurta SüngerYapışkanlı Melamin Yumurta Sünger

Ses İzolasyon Malzemeleri Kullanım Alanları